Biztosítás
Bízunk benne, hogy az utazás során minden a legnagyobb rendben lesz, de nem árt előre felkészülni a váratlan eseményekre. Mindenképp érdemes utasbiztosítást kötni az egész családra, illetve ellenőrizni, hogy a meglévő bankkártyánk vagy hitelkártyánk tartalmaz-e ilyen védelmet. Általában a prémium/arany kártyákhoz egészen komoly utasbiztosítás is tartozik.
Készpénz
Váltsunk át még itthon némi pénzt az adott ország pénznemére, ugyanis előfordulhat, hogy már az érkezés után közvetlenül szükség lesz rá, például taxira.
Az ottlétünk során is többször adódhat olyan helyzet, amikor nem tudunk bankkártyával fizetni, akár kisebb éttermekben vagy piacokon. Az ilyen jellegű kiadások fedezetére vehetünk majd fel pénzt a helyi bankautomatákból is. Érdemes előre körbejárni, hogy ennek milyen díjai vannak a bankunknál, illetve hogy a célországban számítanak-e fel plusz költséget a pénzfelvételre.
Előzetes devizaváltás
Az utazás megtervezése során nagyságrendileg már tudjuk, hogy mekkora kiadásokkal számolhatunk majd. Érdemes már jó előre figyelni az aktuális árfolyamokat és amikor kedvező, akkor váltani pénzt online a bankunknál vagy pénzváltónál. Sok banknál ingyenesen van lehetőség devizaszámlát vezetni, így ha például euró övezetbe utazunk, akkor az euró számlánkon gyűjthetünk a kiadásokra. A pénzváltónál beváltott összeget is betehetjük rá, hogy ne túl sok készpénzzel induljunk útnak.
Bankkártya
Több banknál van lehetőség arra, hogy a fő folyószámlához tartozó bankkártyát a devizaszámlához is tudjuk használni. Ha a kártyánk nem tud ilyet, érdemes lehet külön bankkártyát igényelni a devizaszámlához is, főleg ha valaki gyakrabban utazik. Fontos ellenőrizni a kártya típusát is, mert külföldön nem minden fajta bankkártyát fogadnak el mindenhol.
Kicsit részletesebb külföldi bankkártya használati tanácsok külön blog bejegyzésben következnek....
Addig is keresse bizalommal pénzügyi szakértő együttműködő partneremet:
https://www.premiumingatlanok.com/partnereim/gesler-katalin